Vzory tapet

  • papírové tapety - mají hladký nebo strukturovaný povrch, jsou částečně nebo úplně světlostálé. Mají poměrně krátkou životnost 2-5 let - proto jsou také nejlevnější. Jsou vhodné například do dětských pokojů, za pár let už není jejich motiv aktuální a děti si žádají nové vzory. Tapety můžeme čas od času přetřít vlhkým hadříkem a zbavit je tak nečistot a prachu. Nejsou však odolné proti oděru a nehodí se ani na praskající a nerovné zdi.
  • reliéfní tapety - obsahují jen jednu papírovou vrstvu s plastickým, často vícebarevným trojrozměrným tiskem. Práce s nimi je velmi jednoduchá. Tyto tapety se hodí i na silně namáhané stěny nebo do prostor s vysokou vlhkostí.
  • vinylové tapety - jsou světlostálé, výborně odolávají oděru, vlhkému prostředí, jsou rozměrově stabilní a vyrábí se v široké škále vzorů, dobře kryjí nerovnosti, omývají se běžnými saponátovými roztoky. Životnost vinylových tapet je dlouhá - deset až patnáct let. Jsou až 6x přetíratelné.
  • rauhfaser - tapety se skládají z několika vrstev papíru, do nichž jsou pevně zapracována dřevěná vlákna, tvořící strukturu drsné vláknité tapety. Jsou až 4x přetíratelné běžnými interiérovými barvami.
  • skelné tapety - vysoce odolné dekorační tapety ze skelných vláken, odolávají vlhkosti, nebobtnají, mají dlouhou životnost, výborně zakrývají menší trhliny. Pro luxusní a namáhané prostory - ideálním řešením interiérů v bankách, hotelích, kancelářích, nemocnicích, potravinářských provozech a v mnoha dalších objektech. Tapeta ze skelného vlákna s textilní strukturou je čistě přírodní produkt přispívající ke zdravému bydlení. Skelná tapeta je přetíratelná barvou, takže lze dosáhnout jakékoliv barevného interiéru. Podklad k tapetování může být i ze dřeva, kovu nebo plastu. Drží všude a k tomu nabízí přirozený vzhled, efektní design a různorodost lesku a barev. Perfektně sjednotí i různé typy podkladů a pevnost skelného vlákna v tahu zaručuje, že zafixuje drobné spáry a trhliny v podkladu.
  • textilní tapety - působí velmi stylově a hodí se zejména do reprezentativních prostor. V běžném interiéru je příliš nenajdete, protože jsou drahé a jejich údržba je poměrně náročná. Mají vysoké nároky na odborný postup při lepení a požadavky na velmi opatrné ošetřování a zacházení.  Velmi žádané jsou do historických objektů a pr vytvoření luxusních interiérů, s nenapodobitelnou strukturou a atmosférou.
  • bordury - jsou vhodným dekoračním doplňkem do všech interiérů. Vybírat lze z mnoha klasických i moderních vzorů v různých šířích a provedeních. Vyrábí se v různých strukturách a kresbách.
  • foto tapety - vytváří dojem pohledu z okna na přírodu, pole, louku, ale dokážem i pohled do kovářské dílny, dle vašeho přání zpracujem jakouko-li fotografii

Kontakt
Tel.: 604 699 696
obchod@rajbarevatapet.cz

Dagmar Friedlová
Brněnská 6, Jihlava 586 01


Otevírací doba
Pondelí - Pátek 730- 17.00
 
Sobota 830 - 1100

dle tel.domluvy i mimořádně 

Leden-Únor    8.00- 16.00

Najít na webu